Monthly Archives: February 2015

No Thumbnail

“Мy name is Jovica Stanisic…”

  27-02-2015     За постарите генерации набљудувачи на политичките настани на просторите на поранешна Југославија нема потреба премногу да се елаборира за наведениот англиски цитат од воведот, бидејќи самото име е вовед од кој може да се испишат цели историјски читанки. Самата реченица веќе

No Thumbnail

ЧЕТВРТА БОМБА НА СДСМ

Прес-конференцијата на лидерот на СДСМ Зоран Заев на која се очекува т.н четврта „бомба“, односно објавување на прислушкувани телефонски разговори на власта     {youtube}www.youtube.com/watch?v=O0tVdgitMSk#t=2172{/youtube}

No Thumbnail

ЧУДОВИШТАТА ОД ВМРО ДПМНЕ!

Сакате да го видите лицето на ѓаволот? Само погледнете во Гордана, Сашко, Латас, Мартин, сопственикот на Канал 5 и останатата братија која ги играше главните ролји во третата бомба на опозицијата, која се чини, одекна посилно од двете претходни, зашто преку неа се разоткри целиот

No Thumbnail

ЧУДОВИШТАТА ОД ВМРО ДПМНЕ!

Сакате да го видите лицето на ѓаволот? Само погледнете во Гордана, Сашко, Латас, Мартин, сопственикот на Канал 5 и останатата братија која ги играше главните ролји во третата бомба на опозицијата, која се чини, одекна посилно од двете претходни, зашто преку неа се разоткри целиот

No Thumbnail

Граѓани протестираат пред зградата на Владата

        20.02.2015 Неколку десетици граѓани се собраа пред зградата на Владата на Република Македонија, носејќи транспаренти и извикувајќи „Садисти“, „Убијци“, „Психопати“. Собирот, како што велат е организиран преку социјалните мрежи и е во знак на револт против Владата, по објавените снимки од

No Thumbnail

“БОМБИТЕ” НА СДСМ

    Едногласна одлука за објавување на документите Соопштение за јавност Почитувани, 06.02.2015 Централниот одбор на СДСМ едногласно застана зад претседателот на СДСМ, Зоран Заев и раководството на партијата и донесе црвста и решителна одлука да почне објавувањето на документите, што докажуваат криминал и корупција

No Thumbnail

КОИ БЕА КОДОШИТЕ??

  Јордан Петровски 19.02.2015 -“Форумот на слободоумни патриоти го прашува режисерот Љубиша Георгиевски член на Граѓанското движење за одбрана на Македонија кога во неговата изјава вели: ,,граѓаните на РМ се соочени со една хистерија на кодошки менталитет” дали се сеќава на времето кога се формираше

No Thumbnail

УШТЕ ЕДЕН ЛАЖГО РАЗГОЛЕН

Како тоа 5 оперативци на УБК можеле да прислушуваат 20.000 граѓани   Информатичарот Мартин Додевски на Фејсбук дава објаснување дека е можно 5 оперативци на УБК да прислушуваат 20.000 граѓани. 18 February 2015 at 13:05 Овој информативно-едукативен текст бев инспириран да го напишам откако ја

No Thumbnail

БОГОЕВСКИ ГО ПРОДОЛЖУВА СЕРИЈАЛОТ НА ЛАГИ !!

Јордан Петровски 18.02.2015 Многу опасно но и добро е оваа што го прави Богоевски во соработка со Секуловска. Опасно е во тоа што се обидува да прикрие злостор. Добро во настапот на Богоевски е тоа што не предупредува на тоа дека полициско политичкото подземје е

No Thumbnail

МАКЕДОНИЈА ПРЕД ГРАЃАНСКА ВОЈНА

Македонија е пред граѓанска војна. Ова сценарио секако не е на чекор пред остварување, но, веројатноста да се случи во месеците кои следат е сериозно зголемена како никогаш претходно, зашто ако пламне, ќе биде братоубиствена во вистинската смисла на зборот. Македонец против Македонец. Тоа, барем