Monthly Archives: November 2014

No Thumbnail

ОВЕНОТ, ЛИСИЦАТА И БОМБАТА НА ЗАЕВ

Читам за оваа бомбава, бомбиве на СДСМ и Заев и им се чудам на умот на членовите и симпатизерите на СДСМ. Пак влегле во филм дека има леб без мотика!! Ги читам и слушам а и Заев им дава таква лажна надеж дека ке биде

No Thumbnail

ЗОШТО СЕ МОЛЧИ ЗА СИНДРОМОТ ПТСП

Серијата двојни и тројни убиства во Македонија продолжува. Од април наваму бевме сведоци на девет или десет такви крвави епизоди во кои животот го загубија преку дваесет луѓе. Последните две тројни убиства се случија во само две недели. И во двата случаи убијците беа напуштени

No Thumbnail

ПРОДОЛЖУВА ПАРЛАМЕНТАРНАТА КРИЗА, И ПОКРАЈ СОНОТ НА ТРАКО ВЕЉАНОВСКИ

Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски во недоумица како да излезе на крај со оставките кој ги поднесе опозицијата и опозициските пратеници, иако се исполнети сите законски предуслови за престанок на мандат на пратениците кои повеќе од шест месеци не се појавиле во парламентот а ниту

No Thumbnail

СТУДЕНТИ НАПРЕД! NO PASARAN!

     Студенти, За многумина од нас некако тивко и неочекувано масовно излеговте на скопските улици да го изразите својот насобран револт кон јавашлукот на една аздисана власт, која перфидно, преку вас одлучи да ги покрива глупостите кои ги направи преку нејзините малоумни реформи во

No Thumbnail

СРБИЈА ГО ПРИЗНА ПАСОШОТ НА РЕПУБЛИКА КОСОВО

Српскиот Груевски правеше театар при посетата на Рама на Белград заради тоа што Рама го споменал Косово. Но еве што се делата на Вучиќ, така да немојте да бидете изненадени ако стаса вест за името која ке е спротивна на онаа што го говори Груевски!!

No Thumbnail

КРСТЕ ЦРВЕНКОВСКИ БИЛ ВАНЧОМИХАЈЛОВИСТ!!??*

 13.11.2014 ВИДА БОЕВА СОЈУЗНИК НА СРБОКОМУЊАРСКИТЕ ИСТОРИЧАРИ ВО НЕГИРАЊЕТОНА НА ВМРО ПРАВДА – ЕДИНСТВЕНИОТ ЛЕГИТИМЕН НОСИТЕЛ НА КОНТИНУИТЕТОТ НА ВМРО Деновиве до раце ми дојде интервјуто на Вида Боева од септември 2005 година. Интервју кое се вклопува во прекројување на историјата врзана за делувањето на

Три месеци условна затворска казна за екс-директорот на Царина Ванчо Каргов

Поранешниот директор на Царинската управа, Ванчо Каргов е осуден на три месеци условна затворска казна, која нема да се изврши доколку тој не стори прекршок во наредните година и пол по правосилноста на пресудата, стои во одлуката што ја изрече Основниот суд Скопје 1. Каргов

ПАДНА УШТЕ ЕДЕН ЛАЖЕН МИТ НА УДБА:ШАМБЕВСКИ НЕ Е УБИЕН ….

 Јордан Петровски 12.11.2014  Мистеријата, поточно маниулацијата за смрта на Благоја Шамбевски конечно решена благодарејки на Саша Узунов. “Зачудува” фактот што никој од семејството на Шамбевски, од соборците на Шамбевскии не сакаа да ја кажат вистината сите овие години а некој од нив МОРАЛ да ја

No Thumbnail

КОЈ И ЗОШТО ГИ НАПАДНА ГЕЈОВИТЕ ВО КАФУЛЕТО ДАМАР

    Видов видео-снимка од една клиника за сурогатно мајчинство на која, бебето, тукушто извадено од мајката-сурогат се става на градите на еден хомосексуалец (кој со партнерот го купил тоа бебе), кој лежи до мајката-сурогат гол до појас и кој ја презема улогата на мајка.

No Thumbnail

ГЕЈ ЗАГОВОР – ПОСТОИ ИЛИ НЕ

  Сашо Тасевски Голема прашина се крена по демолирањето на кафулето Дамар во старата чаршија од страна на непознати насилници, кога во неа прославуваа членови на ЛГБТ популацијата. Откако почекав да легне малку правот што се крена ко што е ред,  дојде ред да го