Monthly Archives: September 2014

НА БИСЕРИТЕ МЕСТОТО НЕ ИМ Е ВО СВИЊАРНИК!!

  “Светињата не ја давајте на кучињата, и не ги фрлајте бисерите свои пред свињите, за да не ги изгазат со нозете свои, и кога ке севртат не ве растргнат вас”  Исус.     Возразни и деца (одговор на колумната на Мирка) Мирка е во

No Thumbnail

ПОСВЕТЕНО НА ТОМЕ АЏИЕВ-ДОКОЛКУ ПАМЕТНИТЕ ПРОГОВОРАТ БУДАЛИТЕ ЌЕ МОРА ДА ЗАМОЛЧАТ

Сигурно сте се запрашале доста пати во минативе 23 години ,кој с‘е ја води Македонија, многумина од срам забегаја низ белиот свет , другите ,т.е дел од нив кој секогаш се со власта -камелеони , и секако она група на луѓе кој секогаш се бунтовници

No Thumbnail

ЗВРЛЕВСКИ МОРА ДА ГО ГОНИ КРИВИЧНО ВЕЉАНОВСКИ !!??

Дали Вељановски со кшењето на Деловникот, поточно со неусвојувањето на оставките во законски рок треба да биде кривичмно гонет. Мое длабоко уверување е дека Јавниот Обвинител МОРАЛ да поднесе кривична пријава и да даде налог за притвор на Вељановски, оваа постапка на Вељановски е суспендирање

КРАДЦИТЕ СЕ ЗАЛАГААТ ЗА ПРАВНА ДРЖАВА, ДАЛИ НЕКОЈ КЕ ВЕРУВА ВО ТОА?

Пред неколку дена ја објавивме колумана “МАКРОАТА ГИ ДЕМНАТ ВАШИТЕ ДЕЦА – ЈАХТИНГ ПРОСТИТУЦИЈА” на нашиот редовен колумнист Сашо Тасевски. Колумната предизвика голем интерес и неколку поратали ја превзедоа ама со наша дозвола. Единствено пораталот Доказ.Мк ја превзел колумната без наша дозвола. Им напишав порака

No Thumbnail

ШТО СЕ СЛУЧИ СО ДЕНИСА?

На бродот „Серенисима“ или во превод бродот „Спокојство“, од кој, наводно во мугрите на 12 септември исчезна младата прилепчанка, од спокојството сигурно не останало ништо, откако капетанот дознал за исчезнувањето. Мистеријата што го обвитка тој настан, пред сѐ заради големите пропусти на капетанот во врска

No Thumbnail

ТАКА Е, ТАЗИ ДОЛГ – НЕ Е ДОЛГ

И порано, но посебно во последно време, многумина кажуваат што треба да биде првиот крупен чекор на новата власт по падот на овој режим. Не знам дали знаете почитувани читатели, пријатели, властодршци (а пред се кумовската тајфа), но во поновата историја или поточно во последните 150

No Thumbnail

И УНИВЕРЗИТЕТОТ ВО МАЛА РЕЧИЦА БЕШЕ ТАКАНАРЕЧЕН !!!

ВМРО-ДПМНЕ со остра осуда на ТАКАНАРЕЧЕНОТО „прогласување на Илирида „ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува така нареченото прогласување на Илирида. Овие настани, направени од одамна истрошени и маргинални политичари се груб и лош обид за сопствена промоција на штета на меѓусебното почитување и разбирање помеѓу граѓаните“, се